Historia klubu


Klub Kolarski LKS Atom Dzierżoniów powstał w 1983 roku pod nazwą LKS Ogniwo Dzierżoniów i należy do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W swojej 30-letniej historii klub wychował uczestników największych imprez kolarskich na Świecie: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy i wielokrotnych Mistrzów Polski.


W LKS Atom Dzierżoniów trenują zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych: od szkół podstawowych włącznie. Obecnie najbardziej rozpoznawalną jest grupa kolarek stworzona w 2010 roku przez Trenera Mariusza Mazura jako pierwsza grupa orliczek w kolarstwie szosowym na Dolnym Śląsku.
Klub współorganizuje co roku Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Dzierżoniowie, które jest zwykle jednym z inauguracyjnych zawodów sezonu kolarskiego w Polsce oraz prowadzi projekt kolarskiej ligi szkolnej pod nazwą Grand Prix Mini Cross Sudety.
W składzie LKS Atom Dzierżoniów występują Reprezentantki Polski - Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska i Paulina Guz. Trenerem Kadry jest nasz szkoleniowiec, Mariusz Mazur.
Nie byłoby tych sukcesów bez wsparcia naszych sponsorów i patronów medialnych, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Obecny Zarząd Klubu to:

Jarosław Pawlaczek - Prezes zarządu
Mariusz Mazur - Wiceprezes zarządu ds. sportowych
Mariusz Laszkiewicz - Członek zarządu
Mieczysław Flisowski - Członek zarządu
Arkadiusz Zimorski - Członek zarządu

Komisja rewizyjna:
Wiesław Jasiński - Przewodniczący
Jarosław Cieślak - Członek
Jarosław Grzejdziak - Członek


Dział "Historia klubu" zostanie poszerzony o naszych najwybitniejszych zawodników i działaczy od początku istnienia klubu. Gotowy materiał chcemy zaprezentować na inaugurację nowego sezonu, 06.04.2013 roku. Wszystkich Kibiców, którzy posiadają wszelkie archiwalia i materiały o LKS Atom Dzierżoniów prosimy o kontakt.

SPONSORZY